www.kurir.mk


Charset :utf-8
Host :kurir.mk
Site IP :213.133.111.76
Server :nginx/1.8.1
www.kurir.mk Information

Title of the website for www.kurir.mk is Kurir.mk | Најнови вести. Beside site title it's has description најнови вести. In the keywords cloud for this site most using keyword is фото. Site language is mk-mk and it's located in 213.133.111.76. This site looks like running fast and mc speed is 203.

Site Information

Site Title : Kurir.mk | Најнови вести
Charset utf-8
Page Speed 203 ms
Site Host kurir.mk
Site IP 213.133.111.76
Site Server nginx/1.8.1
Site Language mk-mk
Google Analytic Code 18757460-1
Alexa Rank 7333

Keywords Density

Keyword Use Count(times) Use Rate(%)
фото18 times1.73 %
вести16 times1.54 %
македонија10 times0.96 %
видео10 times0.96 %
уште9 times0.86 %
останати8 times0.77 %
занимливости8 times0.77 %
скопје7 times0.67 %
пишев7 times0.67 %
заев7 times0.67 %
сдсм7 times0.67 %
фудбал6 times0.58 %
спортови6 times0.58 %
живот6 times0.58 %
стил6 times0.58 %
како6 times0.58 %
турција5 times0.48 %
удар5 times0.48 %
денес5 times0.48 %
политика5 times0.48 %
познати5 times0.48 %
утре5 times0.48 %
најнови4 times0.38 %
воен4 times0.38 %
бизнис4 times0.38 %
република4 times0.38 %
ракомет4 times0.38 %
кошарка4 times0.38 %
музика4 times0.38 %
филм4 times0.38 %
граѓаните4 times0.38 %
избори4 times0.38 %
дека4 times0.38 %
продолжува4 times0.38 %
деца4 times0.38 %
луѓе4 times0.38 %
нова4 times0.38 %
исповед3 times0.29 %
економија3 times0.29 %
хроника3 times0.29 %
култура3 times0.29 %
свет3 times0.29 %
регион3 times0.29 %
општини3 times0.29 %
спорт3 times0.29 %
сцена3 times0.29 %
магазин3 times0.29 %
љубов3 times0.29 %
секс3 times0.29 %
технологија3 times0.29 %
хороскоп3 times0.29 %
судат3 times0.29 %
следните3 times0.29 %
парламентарни3 times0.29 %
локални3 times0.29 %
еден3 times0.29 %
тодоров3 times0.29 %
договор3 times0.29 %
нови3 times0.29 %
ереван3 times0.29 %
пред3 times0.29 %
вмро-дпмне3 times0.29 %
години3 times0.29 %
расправа3 times0.29 %
линија3 times0.29 %
сега3 times0.29 %
лица3 times0.29 %
меѓу3 times0.29 %
гевгелија3 times0.29 %
струја3 times0.29 %

Link Analyse

Text Link Rel Target
штипtag/shtip/
хроника/category/makedonija/hronika/
храна и пијалаци/category/magazin/hrana-i-pijalaci/
хороскоп/category/magazin/horoskop/
фх3х дел и од мегапроектот „легенда за тарзан“/scena/film/fh3h-del-i-od-megaproektot-legenda-za-tarzan/bookmark
фудбал роналдо: ќе се вратам посилен/sport/fudbal/ronaldo-ke-se-vratam-posilen/bookmark
фудбал/category/sport/fudbal/
фото: дива свиња нападна туристи на плажа! 14:00/svet/vesti-svet/foto-diva-svina-napadna-turisti-na-plazha/bookmark
филм/category/scena/film/
убиен најбараниот исламистички екстремист 13:58/svet/vesti-svet/ubien-najbaraniot-islamistichki-ekstremist/bookmark
технологија/category/magazin/tehnologija/
тетовоtag/tetovo/
тв/category/scena/tv/
сцена?cat=16
струмицаtag/strumica/
спорт?cat=11
скопје/category/republika/skopje/
свет?cat=51
рецепти/?cat=29
република?cat=52
регион/category/svet/region/
ракомет/category/sport/rakomet/
продолжува заложничката криза во ереван/svet/vesti-svet/prodolzhuva-zalozhnichkata-kriza-vo-erevan/bookmark
прилепtag/prilep/
почетна/
политика/category/makedonija/politika/
познати/category/scena/poznati/
патувања/?cat=25
охридtag/ohrid/
останати спортови кина во рио со 416 спортисти/sport/ostanati-sportovi/kina-vo-rio-so-416-sportisti/bookmark
останати спортови/category/sport/ostanati-sportovi/
останати?cat=8
општини/category/republika/opstini/
нова драма во франција: вооружен маж во хотел/svet/vesti-svet/nova-drama-vo-frantsija-vooruzhen-mazh-vo-hotel/bookmark
музика/category/scena/muzika/
македонија 24http://makedonija24.mk_blank
македонија?cat=1
магазин?cat=21
љубов и секс/category/magazin/ljubov-i-seks/
кумановоtag/kumanovo/
култура/category/makedonija/kultura/
кошарка шут за четири поени во нба/sport/kosarka/shut-za-chetiri-poeni-vo-nba/bookmark
кошарка/category/sport/kosarka/
контакт/?page_id=401
колумни?cat=30
кичевоtag/kichevo/
кавадарциtag/kavadarci/
импресум/?page_id=3992
занимливости фото: вака се слави сунет во кичево/magazin/zanimlivosti/foto-vaka-se-slavi-sunet-vo-kichevo/bookmark
занимливости/category/magazin/zanimlivosti/
за нас/?page_id=398
живот и стил/category/magazin/zivot-i-stil/
економија/category/makedonija/ekonomija/
гевгелијаtag/gevgelija/
вино во друштво фино/category/magazin/vino-vo-drustvo-fino/
видео: јелена розга доби „наследник“/scena/muzika/video-jelena-rozga-dobi-naslednik/bookmark
видеоhttp://makedonija24.mk_blank
вести денес: 118/?m=20160719
вести/category/makedonija/vesti/
велесtag/veles/
битолаtag/bitola/
бизнис/category/svet/biznis/
архиваhttp://arhiva.kurir.mk_blank
александар даштевски ерик од руља/kolumni/erik-od-rula/bookmark
автомобили/?cat=27
shqiphttp://sq.kurir.mk/_blank
kurir.mk/home
english/en/_blank
13:51 божиновски официјално обвинет за шпионажа/makedonija/vesti/bozhinovski-ofitsijalno-obvinet-za-shpionazha/bookmark
12:50 нов напад во турција, има мртви и ранети/svet/vesti-svet/nov-napad-vo-turtsija-ima-mrtvi-i-raneti/bookmark
12:24 виз ер со нова линија скопје – хановер/makedonija/vesti/viz-er-so-nova-linija-skopje-hanover/bookmark
1 државниот удар во турција низ фотографии/svet/vesti-svet/drzhavniot-udar-vo-turtsija-niz-fotografii/bookmark

Response Headers

Connectionkeep-alive
Content-Typetext/html
DateTue, 19 Jul 2016 14:10:14 GMT
Servernginx/1.8.1
Transfer-Encodingchunked
X-Powered-ByPHP/5.4.45

Mata Tags

content-typetext/html; charset=utf-8
fb:app_id1430303280532169
generatorwordpress 4.5.3
og:descriptionнајнови вести
og:localemk_mk
og:site_namekurir.mk
og:titlekurir.mk
og:typewebsite
og:urlhttp://kurir.mk

H Tags

h1kurir.mk
магазин›
македонија›
република›
свет›
спорт›
сцена›
h2амс смета дека блажевски треба да патува за рио
божиновски официјално обвинет за шпионажа
видео: јелена розга доби „наследник“
видео: мајсторија на ибрахимовиќ и на песок
видео: поради невкусна шега сакаше да си го убие момчето
виз ер со нова линија скопје – хановер
во зрновци продадени плацови за мали стопанства 12:41
времено пренасочена автобуската линија „27“
го оставила бидејќи бил сиромашен, но 10 години подоцна…
дегенериците во македонија еволуираа во човеколики мајмуни
додека „ловеле“ покемони им се случиле бизарни работи!
државниот удар во турција низ фотографии
ерик од руља
изградба на повеќенаменско игралиште во демир капија
јусеин болт подготвен за медали во рио
кина во рио со 416 спортисти
македонија повторно ја издаде евро-обврзницата 13:59
најнови вести
народни верувања – денес извадете ги децата на дожд
нов напад во турција, има мртви и ранети
нова драма во франција: вооружен маж во хотел
нова драма во франција: вооружен маж во хотел 15:35
нови сознанија за ракот: мастите ги хранат неговите клетки
повеќе скопски населби и села утре без струја
приведен таксист осомничен за подготовка на нов напад 13:09
продолжува заложничката криза во ереван
продолжува заложничката криза во ереван 16:02
пуштено во употреба ново спортско игралиште во ченто 09:56
роналдо: ќе се вратам посилен
рфм ја исплати премијата на ракометарите за пласманот на сп
скопје исплаќа отштета ако ве касне куче скитник 11:11
тодоров: сдсм не прави никаков исчекор кон договор
тодоров: сдсм не прави никаков исчекор кон договор 13:33
уапсени 9.332 луѓе по обидот за воен удар во турција
уапсени 9.332 луѓе по обидот за воен удар во турција 15:44
убиен најбараниот исламистички екстремист 13:58
фото: вака се слави сунет во кичево
фото: герила акции со пораки до заев и катица јанева
фото: дива свиња нападна туристи на плажа! 14:00
фото: џвакала мастика 7 часа дневно, сега минува низ пекол
фх3х дел и од мегапроектот „легенда за тарзан“
чавков: мвр ќе се засили со нови 600 полициски службеници
шут за четири поени во нба
h3избор
музика
најнови вести
познати
топ вести
филм

CSS Files

1//connect.facebook.net
2/comments/feed/
3/feed/
4/wp-content/themes/kurir/css/morecss.css?ver=20140909
5/wp-content/themes/kurir/flexslider2/flexslider.css?ver=20140909
6/wp-content/themes/kurir/fonts/awesome/font-awesome.min.css?ver=20151103
7/wp-content/themes/kurir/grid/grid-1200.css?ver=20140903
8/wp-content/themes/kurir/images/favicon.ico
9/wp-content/themes/kurir/style.css?ver=4.5.3
10/wp-includes/wlwmanifest.xml
11/wp-json/
12/xmlrpc.php
13/xmlrpc.php?rsd
14http://fonts.googleapis.com/css?family=arimo%3a400%2c700&subset=latin%2ccyrillic&ver=4.5.3
15http://fonts.googleapis.com/css?family=roboto%3a400%2c700%2c900%2c500&subset=latin%2ccyrillic&ver=4.5.3
16http://fonts.googleapis.com/css?family=roboto+condensed%3a400%2c700&subset=latin%2ccyrillic&ver=4.5.3
17http://fonts.googleapis.com/css?family=roboto+slab%3a400%2c300%2c700&subset=latin%2ccyrillic&ver=4.5.3
18http://gmpg.org/xfn/11
19https://fonts.googleapis.com/css?family=pt+serif%3a400%2c400italic%2c700%2c700italic&subset=latin%2ccyrillic&ver=4.5.3

JS Files

1/wp-content/themes/kurir/flexslider2/jquery.flexslider-min.js?ver=20140909
2/wp-content/themes/kurir/js/cbphorizontalmenufront.js
3/wp-content/themes/kurir/js/classie.js
4/wp-content/themes/kurir/js/customjs.js?ver=20151103
5/wp-content/themes/kurir/js/jquery.min.js?ver=4.5.3
6/wp-content/themes/kurir/js/navigation.js?ver=20120206
7/wp-content/themes/kurir/js/skip-link-focus-fix.js?ver=20130115
8/wp-content/themes/kurir/js/uisearch.js
9/wp-includes/js/jquery/jquery.js?ver=1.12.4
10/wp-includes/js/jquery/jquery-migrate.min.js?ver=1.4.1
11/wp-includes/js/wp-embed.min.js?ver=4.5.3
12http://ireklama.mk/ads/www/delivery/spcjs.php?id=18&blockcampaign=1
13http://relay-mk.ads.httpool.com